ЗВІТ З ОРГАНІЗАЦІЙНО-ВИХОВНОЇ ТА КУЛЬТУРНО-МАСОВОЇ РОБОТИ В КОЛЕДЖІ

01.03.2014

ЗВІТ

з організаційно-виховної та культурно-масової роботи в коледжі

Виховна робота в коледжі геологорозвідувальних технологій КНУ ім. Тараса Шевченка визначається Концепцією системи національної освіти і виховання студентів коледжу та спрямована на становлення демократично орієнтованої, але відповідальної, моральної і самодостатньої особистості, на гуманізацію, наповнення навчально-виховного процесу толерантними, взаємошанобливими стосунками між усіма його учасниками. Виховна робота – головна  ланка навчального процесу.

Головною метою виховної роботи у коледжі є :

• гуманітарне поєднання професійного становлення студентів з формуванням у них високоморальних рис громадянина України;

• поліпшення патріотичного виховання студентської молоді;

• виховання всебічно розвинутої, високоосвіченої, соціально активної особистості, здатної до самовдосконалення та самореалізації, виховання в неї почуття відповідальності, високої духовності;

• набуття студентами соціального досвіду, забезпечення духовно-морального розвитку, виховання високої політичної культури та трудової моралі;

• запобігання негативному впливу на свідомість студентів інформації, яка містить елементи жорстокості, бездуховності, насильства, пропагує куріння, наркоманію, пияцтво, антисоціальну поведінку;

• впровадження у свідомості студентів переваг здорового способу життя,

• формування соціально активної, здорової та духовно багатої особистості.

Планування виховної роботи здійснюється на всіх рівнях коледжу. Тому у нашому навчальному закладі  функціонує продумана система організації виховної роботи студентів. Належну увагу приділяють їй директор, заступники директора, завідуючі відділенням, циклові комісії, класні керівники груп, студентський профком, студентське самоврядування, вихователі гуртожитку. Основним документом виховної роботи є комплексний план, який затверджений Педагогічною радою коледжу. На основі комплексного плану виховної роботи  розроблені плани виховної роботи відділень, класних керівників, циклових комісій, бібліотеки, гуртожитку, студентської ради, студентського профкому, гуртків, секцій.

Мета, принципи та основні завдання виховної роботи в коледжі реалізуються в таких напрямках:

• Організаційна робота, що передбачає документально-регламентне забезпечення виховної роботи зі студентами, проведення засідань і нарад викладацького і студентського активу, призначення і організацію роботи класних керівників груп;

• Культурно-масова робота, що передбачає організацію календарних, професійних і студентсько-молодіжних свят, концертів і театральних вистав, інтелектуальних ігор, оглядів-конкурсів художньої самодіяльності студентів, змістовного дозвілля студентів;

Виховна робота проводиться на належному рівні . Доказом цього є участь студентів групи А-32 Дзержика Дмитра , Величко Анатолія у конкурсі «Кращий слюсар» та   студентів Лопатка О.В., Вегера В.В.  групи М-41 у конкурсі «Кращий радіомонтажник» зайняли призові місця.  Проведені заходи та їх  конкурсний характер сприяє підвищенню інтересу до обраної спеціальності, розвитку творчої ініціативи, кмітливості студентів під час підготовки до них і водночас формує любов до професії, професійну якість у майбутнього фахівця.

Учасники гуртків художньої самодіяльності приймають участь в міських та районних конкурсах і оглядах, де за останні 6 років займали переважно 1 та 2 призові місця.  Зокрема участь студентів коледжу  в конкурсі «Кращий за професією» серед навчальних закладів  І-ІІ рівня акредитації у місті Києві, де на високому рівні учасники  показують свої професійні  уміння та навички.

Студенти прийняли участь у конкурсі української пісні та танцювальному конкурсі  коледжів м. Києва. Студенти Токар Аліна, Степанюк Марина групи Б-31 та Костирка Максим групи Т-41зайняли перше і друге місце серед навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Києва.

За останній час було проведена низка цікавих заходів викладачами циклової комісії української мови та літератури. Організований тематичний вечір присвячений міжнародному дню рідної мови «Звучи для мене українське слово», у лютому місяці; проведена  зустрічі студентів з діячами літератури Шовкошитним В., Поклад Н, Данилевською Н.  Взяли   участь у щорічній Міській студентській науково-практичній конференції «Молодь і державна мова», де зайняли 2 і 3 місце. Підготували і провели бесіди зі студентами про життя і творчість Т.Г.Шевченка до дня народження поета, прийняли участь у міжнародному мовно-літературному конкурсі студентської молоді імені Тараса Шевченка. Студенти І курсу відвідали меморіальні музеї м. Києва, (П.Тичини., М Рильського, Л.Українки, М. Заньковецької, музей історії української літератури, Національний музей Т.Г. Шевченка). В культурну програму студентів також входить щомісячне відвідування українських вистав у театрах м. Києва. Викладачі комісії в листопаді провели студентську конференцію, яка була присвячена до дня української писемності та мови. Учасником конференції був фольклорний гурт «Жайворонок». Заплановано на березень 2014 року пісенно-літературний вечір з нагоди 200-річчя від дна народження Т.Г. Шевченка.

Класні керівники завідуючі  відділенням до 8 березня провели конкурс привітальних листівок , святковий концерт та конкурс «Містер Коледжу». 

День геолога у коледжі відсвяткували концертом за участю заслуженої артистки України, солістки національної філармонії Скромної  Л.І. і виставки каміння 21 століття, випустили святкову газету «Геолог».

Групи екологів брали участь у Київському міському заході День Довкілля, прибирали територію Печерського району, студенти  прибрали аудиторії та територію коледжу. Відвідали   Краєзнавчий та музей Води. Цикловою комісією з екології було організовано виставку рефератів «Земля  - наше багатство».

Викладачами циклової комісії соціально-економічних дисциплін  було  організовано зустріч-вітання з ветеранами коледжу присвячена до дна Перемоги, екскурсії історичними та бойовими місцями м. Києва.

Відвідали Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р.р.»

В червні місяці в коледжі проведено свято вручення дипломів «Святковий бал: Випуск молодих спеціалістів».

В новому навчальному році в серпні провели збори зі студентами нового набору і батьками з адміністрацією, класними керівниками для ознайомлення з внутрішніми правилами коледжу та правилами проживання у гуртожитку коледжу. 

2 вересня проведено святкове зібрання викладацького складу та студентів  з нагоди Дня Знань присвячене 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка.

У здійсненні виховного процесу незмінно знаковою залишається особистісний приклад викладача, тому дуже важливим є дотримання норм навчального процесу кожним із співробітників. (граничні строки початку та закінчення навчального заняття, лояльне ставлення до обґрунтованих запізнень студентів)

До дня працівника освіти (початок жовтня) крім святкового концерту та виставки квітів провели тиждень самоврядування. Обрали студентів, які виконували обов’язки адміністрації, зустрічалися з групами в гуртожитку, вислуховували проблеми і обговорювали можливі вирішення, давали рекомендації щодо проведення косметичного ремонту у кімнатах  студентів нового набору, які цього року в гуртожитку проводили студентами вперше.

До 70-річчя з дня  перемоги Києва у Великій вітчизняній війні провели тематично-наукову конференцію, конкурс робіт серед студентів присвячених подіям перемоги, організували конкурс газет. 27 листопада відвідали музей Великої Вітчизняної війни КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Студенти груп Г-31, Т-21 у жовтні відвідали Володарськ-Волинський геологічний музей .

До всесвітнього дня студента у листопаді провели конкурс «Містер КГРТ».

У грудні організували Новорічне свято та конкурс газет , різдвяні свята відсвяткували Різдвяними вечорницями у січні 2014 року.

• Проведення класних виховних годин, пов’язане з реалізацією виховних можливостей в напрямку формування у студентів патріотичних, моральних і правових знань, умінь і навичок поведінки, прищепленням вибагливих художніх смаків, культури мовного і ділового спілкування, виявленням і розвитком їх індивідуальних здібностей;

 У коледжі провели акцію «За здоровий спосіб життя», яка була продовжена виставою «Слово життя» - проти СНІДу та наркоманії. З нагоди всесвітнього дня боротьби з курінням пройшов «Тиждень здоров’я», протягом якого проходили спортивні та музичні конкурси: «Я досягну успіху без куріння», «Краще творити, ніж палити». Один день був оголошеним  Днем боротьби з курінням . Девіз дня: «Проживемо один день без цигарки». У цьому році ми плідно співпрацювали з районним центром «Здоров’я» , проходили зустрічі з лікарями-спеціалістами. Обговорювались злободенні теми боротьби зі СНІДом, туберкульозом, наркоманією, кишковим захворюваннями, курінням. Проводились тематичні виховні години :

-         «Духовний аспект хімічної залежності»

-         «Тверезість – норма життя»

-         «Профілактика наркоманії»

-         «Від пияцтва до злочину – один крок»

У грудні провели попереджувальні бесіди до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Правовому вихованню в коледжі приділяється достатня увага. Проводяться бесіди зі студентами , які мають пропуски занять без поважних причин, які порушують правила поведінки в коледжі та правила проживання у гуртожитку.

• Спортивно-оздоровча робота, що полягає в організації роботи студентських спортивних секцій, участі спортсменів та збірних команд у спартакіадах, пропаганді здорового способу життя, оздоровленні студентів під час зимових та літніх канікул;

Викладачами фізичного виховання проводиться робота по виконанню Закону України «Про фізичну культуру і спорт». Ця робота полягає в наступному:

-         робота з фізичного виховання на заняттях;

-         проведення занять зі студентами, які належать за станом здоров’я до спеціальної медичної групи;

-         залучення студентів до участі у спартакіада коледжу та м. Києва серед навчальних закладів, зокрема  у спартакіаді «Під золотим куполом Печерська» на першість району з волейболу хлопці зайняли  2 місце, дівчата – 3 місце; з настільного тенісу хлопці - 1 місце , дівчата – 4 місце ; з шахів хлопці -  3 місце, дівчата -  2 місце; з футболу хлопці – 2 місце. В спартакіаді «Під золотим куполом Печерська» на першість міста з волейболу хлопці зайняли 4 місце, дівчата - 4 місце; з тенісу хлопці – 2 місце; з шахів хлопці 3 місце, дівчата - 1 місце.

Спортсмени коледжу беруть участь у масових забігах, естафетах в м. Києві, присвячених різним пам’ятним датам. Збірна команда коледжу постійно була призером у спартакіаді вищих навчальних закладів 1 та 2 рівнів акредитації м. Києва з таких видів спорту:

-         баскетболу;

-         волейболу;

-         легкоатлетичного кросу (навесні та восени);

-         настільного тенісу;

-         шахів;

-         шашок;

В спортивно-оздоровчому таборі, на полігоні, де проходять практику, окрім проведення спортивних змагань між групами було проведено свято Івана Купала.

Крім запланованих спортивних районних та міських заходів проводяться заходи між відділеннями. Основне завдання спортивного сектору – це пропаганда здорового способу життя.

• Профілактика правопорушень і злочинності, що передбачає заходи культурно-виховного та дисциплінарного впливу на порушників Правил внутрішнього розпорядку КГРТ, навчальної дисципліни, правил поведінки і порядку в гуртожитку, профілактичну роботу зі студентами органів студентського самоврядування, дільничного інспектора міліції, класних керівників груп, залучення порушників дисципліни до громадської роботи;

В гуртожитку і коледжі була  проведена зустріч з працівником  правоохоронних органів, дільничим на тему : «Права та обов’язки громадянина України».

• Культурно-побутова робота в гуртожитку, яка пов’язана з проведенням заходів художнього, читацького і спортивного характеру, організацією змістовного дозвілля мешканців, здійсненням регулярних перевірок дотримання дисципліни і належного санітарного стану приміщень;

Виховна робота у гуртожитку обумовлює цілеспрямованість виховного процесу, його керування і результативність, акцентує змістовний аспект спільного життя студентів. В основі виховної роботи в гуртожитку поставлені завдання , які формують світогляд, моральні , правові, трудові, духовні, естетичні і культурні цінності. Для підтримання порядку та чистоти у гуртожитку Студентською радою щотижня проводяться рейди-перевірки санітарного стану гуртожитків. Ми боремося за збереження майна, бережливе ставлення до власності. В гуртожитку до Дня студента був проведений конкурс на кращу кімнату «Де мій дім, і я господар в нім» і переможцем став 310 блок. Крім студентської ради для підтримки задовільного стану кімнат гуртожитку і дотримання правил внутрішнього розпорядку в коледжі та гуртожитку створено графік чергувань адміністрації і класних керівників . Кожен день є черговий і цей графік більше ніж на 90% виконаний . Студенти проживають в гуртожитку № 2, який знаходиться по вулиці Літній, 25, у якому нараховується  68 блоків та 14 кімнат. В гуртожитку  мешкає 350 студентів. Вартість за проживання  у гуртожитку становить 190 грн. і покращені блоки 220 грн.  В коледжі студенти кожного відділення чергують за графіком, слідкують за порядком в приміщенні і на подвір’ї. 

Підготовка майбутніх фахівців у процесі навчання в Коледжі орієнтована на участь студентів у різних видах діяльності, на вищий рівень загальнокультурної, гуманітарної та професійної підготовки, на створення умов для професійної самореалізації, відповідальності за своє майбутнє.

Основними засадами здійснення виховної роботи в коледжі є співдружність, співробітництво між викладачами, класними керівниками, ініціативи студентів в організації цікавих, корисних справ, індивідуальний підхід у роботі зі студентами.

 За результатами підсумків пів семестрової атестації на відділеннях проведені збори і тепер кожен класний керівник зобов’язаний провести збори в групі і донести до всіх батьків і ознайомити їх з результатами оцінок і пропусків студентів для покращення результатів семестрових оцінок.

Класні керівники, викладачі, вихователі, завідуючі відділеннями, адміністрація коледжу особливу увагу приділяють соціально незахищеним студентам. З ними проводиться індивідуальна робота з метою залучення до активного життя в гуртожитку, коледжу. Студенти сироти та інваліди відчувають допомогу в освоєнні навчальних дисциплін, тепло та турботу в колективі коледжу.

У коледжі налічується 8 сиріт та 13 інвалідів.

Студентам сиротам надаються такі пільги:

-  безкоштовне проживання в гуртожитку;

-  безкоштовний «єдиний квиток»;

-  матеріальна допомога в розмірі 136 грн.;

-  стипендія в розмірі 1760 грн.;

-  на придбання одягу 595 грн.;

-  на придбання літератури 1650 грн.;

-  безкоштовне харчування згідно з наказом;

-  безкоштовно надаються оздоровчі путівки.

Інвалідам надається матеріальна допомога, доплата до академічної стипендії в залежності від форми захворювання:

-  по зору і слуху – до академічної стипендії додається 275 грн.;

-  іншим категоріям 49,50 грн.

 

Абітурієнту